Ważne linki

Aktualności

TravelGroup sp. z o.o.
43-309 Bielsko-Biała ul. Kalinowa 1/1
tel. +48 (33) 482 40 10
fax: +48 (33) 816 10 42
infolinia: 0 801 62 62 84
www: www.travelplan.pl
e-mail: biuro@travelplan.pl

FAQ


 1. Czy rezerwacja wstępna - opcjonalna jest płatna ?
  Rezerwacja wstępna - opcjonalna nie jest płatna, stanowi po prostu kalkulację i opcjonalne zarezerwowanie oferty turystycznej. W tym momencie blokowane są usługi dla tego klienta, i nie może tej usługi zakupić w tym samym momencie inny klient, jeśli usługa jest jedna (ostatnia w sprzedaży). Maksymalny okres trzymania rezerwacji wstępnej (opcjonalnej) wynosi 5 dni, a przy rezerwacjach last minute może być skrócony do 1 godziny. Rezerwacja jest zobowiązująca w momencie zapłaty zaliczki.
 2. Ile jest czasu na zapłatę po dokonaniu wstępnej rezerwacji ?
  Klient ma zasadniczo czas 5 dni, ale wszystko uzależnione jest od sprzedaży, a w szczególności przy rezerwacjach last minute czas ten może być skracany w sposób dowolny. Dlatego tylko zapłata w dniu dokonania rezerwacji lub następny dzień gwarantuje skuteczną rezerwację miejsc.
 3. Czy mogę zrezygnować z zakupionej usługi i jakie są koszty takiej rezygnacji ?
  Każdy klient, uczestnik ma prawo zrezygnować z wycieczki w każdym momencie. Koszty rezygnacji ustalane są na podstawie faktycznie poniesionych kosztów, które są przedstawione jednorazowo klientowi.
 4. Co zawiera cena wycieczki, a jakie mogą być dodatkowe dopłaty ?
  Należy zapoznać się ze szczegółami, co zawiera cena wycieczki. Często wycieczka nie zawiera kosztów przewodnika miejscowego oraz biletów wstępu. Przy większości imprez lotniczych cena nie zawiera opłaty lotniskowej. Przy dojeździe własnym dodatkowe koszty to opłata klimatyczna. Przy imprezach autokarowych należy sprawdzić, czy faktycznie dane miasto jest w rozkładzie, czy też jest antenką, która zgodnie z warunkami uczestnictwa może być odwołana na 24 h przed rozpoczęciem wycieczki.
 5. Jakie są typy ofert ?
  • Oferta katalogowa
   - to taka oferta, która jest zgodna z katalogiem - często w formie internetowej lub drukowanej na dany sezon turystyczny
  • Oferta last minute
   - to takie oferty, których termin wyjazdu jest bardzo bliski i cena gwałtownie spada, aby znaleźć popyt, często świadczenia w ofercie last minute są niższe niż w ofercie katalogowej, w szczególności pokoje są niższego standardu niż w ofercie katalogowej, klient ma mniej przywilejów w świadczeniach.
  • Oferta świąteczna
   - to specjalne oferty, które zawierają specjalne świadczenia, które umożliwiają miłe spędzenie świąt zgodnie z lokalnymi obyczajami
  • Oferta sylwestrowa
   - to specjalna oferta, która obejmuje sylwester, niekoniecznie imprezę sylwestrową, którą czasem trzeba zorganizować samodzielnie, w szczególności dotyczy to wyjeżdżających na narty.
  • Oferta first minute (wczesna rezerwacja)
   - to specjalna oferta przed sezonem, która jest szczególnie tania, ze względu na zachęcenie klienta dobrą ceną i zwykle dodatkowymi świadczeniami. Oferty tego typu są dużo tańsze niż oferta katalogowa. Zwykle wczesna rezerwacja gwarantuje miejsca w najbardziej obleganych obiektach wczasowych.
 6. W jaki sposób dokonać płatności za zarezerwowaną wycieczkę ?
  Najlepszym sposobem jest dokonanie płatności przelewem oraz wysłanie potwierdzenie dokonania przelewu do osoby opiekującej się daną rezerwacją.
 7. Czy można dokonać płatności kartą płatniczą ?
  Tak, istnieje możliwość płatności kartą płatniczą, z tego tytułu nie ponosi klient żadnych dodatkowych kosztów.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies - korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Możesz zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia w swojej przeglądarce internetowej.